Tenisový víkend

4.6.2018

O víkendu  1. – 3. června proběhl již 6. ročník oblíbeného tenisového víkendu pro děti z dětských domovů Zruč nad Sázavou, Krásná Lípa, Litoměřice a Tisá.

Po ubytování v hotelu si děti i personál domovů za doprovodu SND a dobrovolníků zahrál bowling a začal se chystat na intenzivní tenisový trénink.

V sobotu vyšlo počasí a celý den tak patřil již plně tenisovému tréninku na kurtech TO Baník Praha pod vedením zkušených trenérů z řad našich dobrovolníků. Děti se pilně učily základům tenisové hry, pokročilejší účastníci prohlubovali své dovednosti a mnozí využili také přilehlé cyklostezky k vydatnému výletu na inline bruslích nebo skateboardu.

Po večeři sobotní večer děti strávily v kině, kde shlédly filmy dle vlastního výběru, pochutnaly si na popkornu a po návratu do hotelu jim ještě zbylo dost sil k tradičnímu večernímu zlobení :-). Skupina B (a jedná se o čistě rozlišovací označení!) si opět s chutí zahrála bowling.

V neděli proběhl závěrečný turnaj, odkud si děti odnesly krásné ceny. Ve finále zvítězil Radim ze Zruče a ze zasloužené výhry měl upřímnou radost! Gratulujeme!

Naše velké díky patří Petrovi Šatavovi za poskytnutí prostor v areálu Tenisového klubu Baník Praha a všem dobrovolníkům a dobrovolnicím, bez kterých by uspořádání víkendu nebylo možné! Jsme velmi rádi, že je tým našich trenéru již stálý a kamarádi nejen z partnerských společností se každý rok ochotně a nadšeně dětem věnují a budují či prohlubují jejich sportovní dovednosti! Děkujeme a těšíme se zase za rok!!!